Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Přítel byl menšinovým vlastníkem finanční společnosti. Poté co zjistil, že partner, většinový vlastník, finančními prostředky klientů nenakládá s dostatečnou ochranou, se rozhodl společnost opustit a dále s ní neobchodovat. Po roce je firma v horším stavu a příteli bylo řečeno, že pokud opět nezačne spolupracovat a firma skončí, půjdou veškeré právní následky jak za většinovým vlastníkem, tak i za přítelem, jakožto menšinovým vlastníkem.

    Přesto, že menšinový vlastník, nikdy nejednal za firmu samostatně, nikdy se nepodílel na přímém vedení společnosti, nikdy nebyl emitentem atd. Otázka je, zda je přítel skutečně v takové situaci, či zda je menšinový spoluvlastník v takovýchto případech chráněn. Děkuji.

     

    Odpověď:

    Každý ze společníků odpovídá za chod společnosti a pokud by společnost měla nějaké dluhy, odpovídají oba podle velikosti svých podílů. Tedy i Váš přítel, přestože je menšinovým spoluvlastníkem, za chod společnosti a její případné problémy odpovídá.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Všechny články v sekci Nový občanský zákoník 2014:

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování