Na naší ulici Vrchlického v Kyjově je parkování pouze na povolenku. Loňský rok 2019 jsme zde koupili byt a když jsme poté vyřizovali povolenku na parkování narazil jsme na problém, kde nám nechtěli povolenku vydat, protože za naším domem je dvůr, kde je možnost parkování.
Nakonec nám povolenku vydali, s platností do 31.8.2020, nyní jsem chtěl povolenku prodloužit, ale teď už nám ji odmítají vydat ze stejného důvodu jako v loňském roce. Zde je zápis z porady, na které se to prý rozhodlo:
VI. 2 Přenosné povolenky pro vjezd a parkování v ul. Vrchlického – prodloužení platnosti
Usnesení
Rady města Kyjova ze dne 20. 7. 2020 č. 50/20
Rada města Kyjova, po projednání (8,0,0) v souladu s ustanovením § 102 odst. 3 zákona č. 128/2000 Sb. , o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vzala na vědomí informaci o stavu přípravy rekonstrukce ul. Vrchlického v Kyjově a schvaluje vydání přenosných povolenek pro vjezd a parkování pro obyvatele s trvalým pobytem, majitele nemovitostí a firmy sídlící v ul. Vrchlického v Kyjově, na dobu od 1. 9. 2020 do 31. 12. 2021 (s výjimkou bytových domů a firem, které mají na svém pozemku soukromé parkoviště). Karta bude vydávána bezplatně v počtu 1 ks na č. p. (v případě více ks na č. p. se souhlasem statutárního zástupce města). V případě ztráty či odcizení bude vydán pouze jeden duplikát.
Na adrese mám já i přítelkyně nahlášené trvalé bydliště a i přes to nám nechtějí dát povolenku. Máme 2 auta, jedno parkujeme na dvoře, ale druhé skrz nízkou kapacitu parkování na dvoře musíme parkovat venku na ulici. Je v pořádku, že město může takto diskriminovat majitele bytů oproti majitelům rodinných domů, kteří i třeba mají vlastní garáž ale i tak mají nárok na povolenku? Je možné se nějak bránit, abychom mohli na ulici, na které bydlíme parkovat? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Oldřich.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment