Rodiče zdědili dům, vše se dědí včetně pozemků již třetí generaci, brali si i úvěr na opravu, vše tedy bylo v zástavním právu. Otec zdědil dům i s pozemky, vše jak leží a běží, vše bylo právně převedeno, zaplacena dědická daň. Děda (otec otce) v roce 1967 získal stavební povolení na stavbu zděné stodoly, od roku 1967 stodola stojí. Bohužel nenašel doklad o kolaudačním řízení či jakýkoliv záznam.
Příslušný stavební úřad navrhl po 52 letech stodolu zbourat. Zamítl dodatečnou kolaudaci. Problémy začaly 2014, kdy jistý zemědělský podnikatel zdědil sousedící pozemky od svých rodičů, začalo takzvané vyřizování účtu. Absurdita je v tom, že i když rodiče mají právní zástupkyni, která z nich za toto období vymámila všechny úspory cca přes 400.000 Kč (za napsání jednoho dokumentu si nechala platit 10.000 Kč). Rodiče jsou již starší, otec to odnesl zdravotně, prodělal operaci srdce, velice sešel, má cukrovku. Nemají ani kolaudační rozhodnutí, ani peníze. Advokátka některé dokumenty záhadně ztratila, sama tvrdila, že do půl roku bude vše vyřízeno, a za šest let se nic nevyřídilo.
Všechny úřady jim hrozí pokutou, obraceli se všude možně, matka píše doporučené dopisy, advokátka má všechny dokumenty, ale nic se neděje vše utichlo, matka se snaží o nápravu, ale marně, jsou oba důchodci, otec opravdu za tu dobu sešel, zemědělský podnikatel jim vyhrožuje, že z nich udělá bezdomovce, Městský úřad v místě bydliště v čele s bývalým panem starostou se podepsal pod zbourání stodoly. Všichni jsou 100% podplaceni. Ani kancelář Ombudsmanky nepomohla. Došlo k záhadné změně územního plánu, kdy louky jsou náhle les atd.
Co můžou rodiče udělat aby byli odškodněni, dostali kolaudační rozhodnutí na 52 let starou stodolu a vše bylo vráceno do stavu jak má být. Žijeme přece v právním státě? Nebo u nás vládnou peníze jako je to evidentně vidět na tomto případě. Jediné čeho dosáhli, že se vyměnil vedoucí stavebního odboru, ale kauza STODOLA pokračuje stále.
Děkuji, Jana.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment