Jakým způsobem mám po rozchodu s partnerem řešit výživné na naši půlroční dceru. Partner nyní vystupuje jako nezaměstnaný, ale v dané době si vyřizuje živnost. Zároveň však by měl v dohledné době nastoupit trest odnětí svobody na dobu 5 měsíců. Nevím tedy, jakým způsobem mám postupovat a kde vlastně o výživné zažádat. Také by mne zajímalo,zda je nutné vyřizovat žádost o svěření dcery do péče, pokud jsme se domluvili, že o ní budu pečovat já. Předem děkuji za odpověď, vím že běháním po sociálkách a soudech se asi nevyhnu,ale ráda bych byla poučena o svých právech a povinnostech, než vše začnu vyřizovat. Děkuji, Šárka
Výživné, alimenty - zvýšení, snížení, neplacení
Otec ve vězení a výživné, alimenty na dítě, potomka
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Výživné, alimenty, vyživovaná osoba
- Zobrazení: 3455
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Odpověď:
Pokud jste se spolu písemně dohodli na úpravě péče o dítě, tak není nutné, abyste žádali o vyjádření soud. Výživné si buď stanovte stejným způsobem (dohodou) a nebo podejte návrh na určení výživného na místně příslušný soud. Soud stanoví výživné podle aktuální finanční situace ad. majetkových poměrů otce, časem (zařízení živnosti) můžete požádat o zvýšení alimentů. Vzhledem k tomu, že otec dcerky bude nastupovat k výkonu trestu, doporučila bych spíše soudní určení výživného než smluvní dohodu.
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment