Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Vlastním pozemek (získán darem, včetně darovací smlouvy a zápisu do KN, 2022), přičemž stavím dům, který je zatížen hypotékou na moji osobu (v KN zapsáno zástavní právo smluvní, ve smlouvě zákaz zcizení). Lze v případě sňatku SJM rozšířit o výše zmíněný majetek nabitý před manželstvím, aby se majetek stal společným? Může mít věřitel výhrady a nesouhlasit, nebo mám na toto právo? V případě uzavření sňatku a následného refinancování hypotéky se stanou automaticky vlastníkem oba? Děkuji.

    Odpověď:

    Pokud uzavřete dohodu o smluvním majetkovém režimu za dobu manželství, pak budete oba stejným podílem vlastnit předmětnou nemovitost. Pro věřitele tak budete povinováni společně a nerozdílně a budou se na Vás vztahovat stejná práva a povinnosti například ohledně hypotéky. Dovolím si zmínit, že je potřeba dohodu o rozšíření společného jmění manželů, uzavřít formou notářského zápisu a v ideálním případě ji nechat zapsat do seznamu listin o smluvním majetkovém režimu vedeným Notářskou komorou ČR.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování