Na naší škole s několika pracovišti jsme 3 zástupkyně ředitele s vysokoškolským vzděláním. Nyní pan ředitel jedné zaplatil studium MBI se zaměřením ekonomickým. Toto studium není nutností k pozici, kterou vykonává. Ke studiu využívala služební auto na celý víkend. Nyní jsme se dozvěděli, že jí škola (p. ředitel) uhradil ještě další studium, které sice lze považovat za rozšiřující studium (speciální pedagogiku), ale nesepsal ani žádnou kvalifikační dohodu. Nyní slečna odstoupila z funkce a zvažuje odchod ze školy. Domníváme se, že vzhledem k finančním problémům, se kterými se škola potýká, p. ředitel postupoval v rozporu s rozpočtovou kázní a navíc ani neseznámil součást vedení s těmito výdaji. Také další zástupkyně ho žádala o zaplacení funkčního studia, které jí bylo doporučeno zřizovatelem, ale nebylo jí to umožněno. Bere to jako diskriminační. Jsou naše domněnky správné? Jak postupovat a zajistit nápravu? Děkuji
Pracovní právo - nezařazené dotazy
Studium placené zaměstnavatelem bez kvalifikační dohody - je postup ředitele školy správný?
- Základní údaje
- Uložil(a): JUDr. Eva Janečková (prac. právo)
- Kategorie: Nezařazené dotazy pracovního práva
- Zobrazení: 33
Postup ředitele školy, který jste nastínila, by mohl být vnímám jako diskriminační. Podle § 16 odst. 1 zákoníku práce platí, že zaměstnavatelé jsou povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci, pokud jde o jejich pracovní podmínky, odměňování za práci a o poskytování jiných peněžitých plnění a plnění peněžité hodnoty, o odbornou přípravu a o příležitost dosáhnout funkčního nebo jiného postupu v zaměstnání.
V této části problému je možné obrátit se na místně příslušný inspektorát práce (www.suip.cz).
Pokud jde o porušení rozpočtové kázně, s tímto podezřením je nutné obrátit se na zřizovatele, který má možnost kontrolovat hospodaření jím zřizované příspěvkové organizace.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment