Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    V mém zrekonstruovaném bytě vznikla havárie, která byla způsobena chybou předchozího majitele. Tento mi ale odmítá zaplatit druhou část opravy s tím, že první část již byla drahá. Rozhodla jsme se tedy vymáhat dluh úřední cestou. Pokud vím, jde to řešit mimosoudně, nějakým občansko-právním řízením.

    Můžete mi tedy poradit, které řízení je to správné, na jakou instituci se mám obrátit, pokud to není přímo soud a jaké jsou tam poplatky. A v případě, že bych spor vyhrála, je předchozí majitel povinen uhradit i ten poplatek? Děkuji a jsem s pozdravem. Dominika.

     

    Odpověď:

    Mimosoudní řešení sporů je možné, např. Před rozhodcem, nicméně s tímto řešením musí souhlasit druhá strana, což za situace, kdy zde již spor je, není příliš pravděpodobné. Pokud tedy druhá strana nebude souhlasit s mimosoudním řešením sporu (její souhlas je podmínkou), nezbývá než se domáhat práva před soudem.
    V případě, že byste byla v řízení úspěšná, je druhá strana povinna Vám nahradit náklady, které Vám vznikly, a to včetně soudního poplatku.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování