Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Vroce 2001 jsem se společně se známou dopustil úvěrového podvodu, tím že jsme na cizí doklad totožnosti převzali věc na splátky. A následně neplatili. Soudy se ovšem táhly 5 let, jelikož známá toho měla povíce. Až z rozhodnutí z roku 2008 nám bylo uděleno, že máme společně a nerozdílně zaplatit částku 44.000 Kč. Já, jelikož nestojím o další problémy, začal jsem dluh splácet a nyní je již uhrazen. Chtěl bych informaci zda-li je poloviční částka 22.000 Kč vymožitelná po mé známé a jaký je nejlepší způsob, postup vymáhání. Podotýkám že jsem známou již neviděl od posledního soudu.


    Odpověď:

    Pokud v rozhodnutí stojí, že máte dluh zaplatit společně a nerozdílně, může věřitel chtít zaplatit celou částku po Vás. Vyrovnání s Vaší známou je věc pouze mezi Vámi dvěma. Vy tedy pokud chce získat část peněz zpět, musíte podat žalobu k soudu (v občanském soudním řízení). Naštěstí pro Vás dokazování by nemělo činit potíže, musíte však jako žalobce uvést bydliště žalované (nebo alespoň poslední Vám známé bydliště) a podle tohoto bydliště také zvolit příslušný okresní soud.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování