Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Mám na Vás dotaz, před čtyřmi lety jsem zaplatil za přítelkyni exekuci na dům stím, že dům bude po zaplacení přepsán na mě. U advokáta jsme napsali smlouvu o smlouvě budoucí, kterou já i paní řádně podepsala. Než ale došlo na uvedení mé osoby na list vlastníka tak paní zemřela. Dva roky probíhalo dědické řízení, notářka mě ujišťovala, že nemám o co přijít na konec udělala dědické řízení v můj neprospěch. Po roce jsem se oženil a dcera zemřelé vyhrožuje s vystěhováním mě i ženě s dětmi. Co teď? Ivan


    Odpověď:

    Jedinou cestou je zpochybnit výsledek dědického řízení soudem. Tedy soudní cestou se domáhat nahrazení souhlasu vlastníka nemovitosti se zápisem převodu nemovitosti do katastru nemovitostí. A tím docílit zápisu do listu vlastnictví v katastru nemovitostí.
    Tak jak jste případ nastínil se bohužel bez řešení soudní cestou nejspíš neobejdete a doporučila bych využít i služeb právního zástupce, protože se nejedná o zcela „klasickou“ žalobu a soudní spor. Samozřejmě je to jenom doporučení.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování