Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Máme dva syny, mladší zdědil po rodičích manželky nemovitost, ve které bydlí. Starší syn bydlí spolu s námi v naší nemovitosti a chtěli bychom aby tato nemovitost, po naší smrti připadla v jeho prospěch. Jak máme postupovat? Děkujeme za odpověď. Petra a Zdeněk


    Odpověď:

    Po Vaší smrti se bude celá věc projednávat v dědickém řízení. Můžete sepsat závěť, ve které uvedete jako jediného dědice domu právě staršího syna. Váš mladší syn má však dědické právo na polovinu svého zákonného podílu, a pokud ji bude požadovat, tak mu ji soud přiřkne.
    Pokud si chcete být jistí, že starší syn dostane celý Váš dům, máte jedinou možnost, a to darovat mu tento dům, a současně zřídit věcné břemeno pro sebe a manželku (bavím se věcném břemenu doživotního užívání nemovitosti neboli "dožití"). To zajistí jistotu v majetkových vztazích, a zároveň Vám to umožní užívat nemovitost, dokud o to budete mít zájem.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování