Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Na manželku bude formou darovací smlouvy převeden bytový dům se třemi bytovými jednotkami. Jednu z bytových jednotek (78,2 m2 užitné plochy) užívá dle smlouvy z roku 1992 nájemník, který platí formálně malou částku nájemného (400,- Kč/měs) a není jakkoliv přístupný k osobnímu jednání o otázkách zvýšení nájemného dle zákona  107/2006 Sb. a následně 150/2009 Sb.

    Problémem je, že nedílnou součástí původní smlouvy je "evidenční list" převzatý od PBH a v němž jsou zcela nepravdivé údaje o plochách. Skutečnou situaci popisuje znalecký posudek (2004) doplněný podrobnými plány bytu. Prosím o zodpovězení následující otázky: Bude nová majitelka oprávněna požadovat změnu smlouvy a jakým způsobem? Děkuji, Mirek

    Odpověď:

    Není snadné říci, zda pronajímatel má nárok na zvýšení nájmu. Záleží na smluvních ujednáních. Pokud je smlouva standardní, tak vzhledem k možnosti pronajímatele zvýšit nájem jednostranně (v souladu s uvedenými zákony) i bez dohody s nájemcem
    Nová majitelka nastupuje do práv původního majitele, takže samozřejmě změnu smlouvy může požadovat a stejně tak zvýšit nájemné bez dohody s nájemcem.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování