Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Vlastníme rodinnou vilku, dvougenerační, my bydlíme dole a nahoře bydlí manželova nevlastní matka, tchán umřel vloni a celý dům připadl v dědictví manželovi. Tchán se podruhé oženil před 25lety. Dům je starý asi sto let a ročně nás stojí nemalé peníze jeho údržba, nevlastní tchyně má nahoře trvalé bydliště, ale neplatí nikomu nájem a nepřispívá na údržbu domu, sklepa, zahrady. Spodní patro má pouze dva pokoje a nahoře je třípokojový byt,máme dvě dospělé děti a jedno by nahoře chtělo bydlet, jenže má nevlastní tchýně odmítá byt opustit, že ji máme ze zákona najít náhradní bydlení, prosím o odpověď, zda má na to nárok nebo ne. Ona má dvě dcery, které ji domů nechtějí a já nevím jak dál. Děkuji. Mirka


    Odpověď:

    Nevlastní tchýně nemá právo v domě bydlet a to z důvodu, že nemá vlastnické právo, právo nájemníka ani věcné břemeno. Nenáleží jí tedy ani nárok na náhradní bydlení. Trvalé bydliště je pouze evidenční údaj, který nic neznamená a nic neurčuje. Podejte návrh na soud na vystěhování – v něm specifikujte lhůtu, dostatečnou k tomu, aby se tchýně mohla zařídit.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování