Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Výpočet bezdůvodného obohacení (újmy) při užívání celého bytu většinovým spolumajitelem, spoluvlastníkem (byt ve spoluvlastnictví)
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Bydlím v bytě který byl dědictvím po úmrtí manželky rozdělen na ideální osminy. Já vlastním 5/8, zbytek tři dědici - každý po 1/8. V bytě bydlím sám a užívám ho. Jsem zažalován o vzniklou újmu (bezdůvodné obohacení), způsobenou užíváním jedné osminy navrhovatelky. V bytě má majitelka, která mne žaluje o vzniklou újmu, uložené osobní věci. Jakým způsobem lze vypočítat vzniklou újmu? Jedná se o ideální rozdělení bytu.

    Odpověď:

    Pokud Vás spoluvlastnice žaluje, pak Vás žaluje o nájem odpovídající velikosti jejího podílu. Částku, kterou požaduje, si ona sama musí řádně podložit, pokud se obrátila na soud, pak musí doložit nejlépe znaleckým posudkem, jinak nemusí být s žalobou úspěšná, pokud budete částku rozporovat. Obecně je třeba vycházet při částce bezdůvodného obohacení z titulu nadužívání bytu z ceny nájmu obvyklé v dané lokalitě, což zjistíte dotazem na realitní společnosti nebo oslovením znalce z oboru oceňování nemovitostí.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování