Počet stránek ve webu: 48541

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Byla jsem Vámi informována - host 6169, že pokud exekutor exekuci zastaví určí její náklady a já pokud s nimi nebudu souhlasit mohu podat odvolání do 15 dní ode dne doručení rozhodnutí V NĚMŽ MUSÍM UVÉST, PROČ MÁM ZA TO, ŽE NÁKLADY NEJSOU URČENY SPRÁVNĚ a PŘIPOJIT DŮKAZY. Obdobně bych měla postupovat v případě, že Exekutor vydá Příkaz k úhradě nákladů exekuce ve kterém náklady exekuce exekutor vyčíslí. V tomto případě mohu proti "Příkazu" podat námitky do 8mi dnů ode dne doručení rozhodnutí,
    Dotaz zní: JAK PODROBNÉ mají být rozepsány náklady exekuce (cesťáky apod.). Exekutoři náklady vyčíslují většinou obecně ve 2 až 4 cifrách jako náklady exekuce, paušální náhradu nákladů exekuce případně náklady právního zastoupení - nejsou sami schopni exekuci vést, jako kdyby si každý úředník vzal k sobě někoho a tím ho živil, odměna exekutora za peněžité plnění - co to obsahuje? a najednou je z toho cifra neúměrně vysoká vůči původnímu dluhu. A jaké já jako laik který bude v odvolání namítat že náklady nejsou určeny správně MÁM ŠANCI argumentovat proti vyčíslení nákladů exekutora a jaké mám PŘIPOJIT DŮKAZY. Já mám pouze možnost napsat že výše nákladů je vysoká a její vyměření že odporuje dobrým mravům ale PODÁNÍ DŮKAZŮ a hlavně podkladů pro vyčíslení výše nákladů exekuce by měl přeci EXEKUTOR. Obávám se že při stanovení takového postupu odvolání člověk nemá šanci v odvolání uspět. Jakou pak mám další možnost pokud exekutor odvolání zamítne. Kde jsou stanoveny hranice pro exekutory kdy např. 1 cesta za klientem mimo místo sídla exekutora je účtována tuším 1500 Kč přičemž exekutor se se mnou ani jedenkrát nesešel, vše bylo jen písemně apod.
    Odpověď:
    Dobrý den, v případě odůvodnění nákladů exekuce v Příkaze k úhradě nákladů exekuce exekutor postupuje dle vyhlášky 330/2001 Sb. ; na jednotlivá ustanovení této vyhlášky musí odkázat. V Příkaze takto určí odměnu (částka určená na základě zákona – exekučního řádu, tj. 15% z vymoženého plnění, minimálně však 2.000,- Kč + DPH) a hotové výdaje – ty se určují paušálem do výše 3.500,- Kč + DPH, pak se neprokazují, nad tuto částku je nutno je odůvodnit všechny výdaje. Náklady právního zastoupení mezi náklady exekuce nepatří, jde o náklady oprávněného dané advokátním tarifem (vyhl. č. 177/96 Sb.). Pokud podáváte námitky proti Příkazu, musíte sdělit, proč nesouhlasíte s výší odměny a hotovými výdaji, resp. proč nebyly určeny správně. Máte možnost pročíst si příslušnou vyhlášku (najdete ji např. na www.zakonyprolidi.cz) a náklady si sama spočítat a následně porovnat s tím, jak je určil exekutor. Exekutor námitky nemůže zamítnout, pokud je neuzná, musí je postoupit exekučnímu soudu k rozhodnutí. Jinak co se týče místního šetření v sídle povinného, jak uvádíte, exekutor musí prokázat, že na místě byl (např. fotodokumentací, apod.), nikoliv, že s Vámi hovořil, neboť podmínka zastižení povinného pro oprávněnost nároku není.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování