Počet stránek ve webu: 47726

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat, pokud jedu na služební cestu a chtěla bych jet vlastním vozidlem a zaměstnavatel mi toto neumožní, mám nárok na zaplacení nějakého paušálního jízdného - např. ve výši ceny jízdenky vlakem, kterou mi zaměstnavatel povolil?
    Jde o to, že vozidlem pojedu a tudíž nebudu mít jízdenku na vlak jako doklad.
    Děkuji.
    Odpověď:
    Dobrý den,
    § 153 ZP stanoví, že podmínky, které mohou ovlivnit poskytování a výši cestovních náhrad, zejména dobu a místo nástupu a ukončení cesty, místo plnění pracovních úkolů, způsob dopravy a ubytování, určí předem písemně zaměstnavatel; přitom přihlíží k oprávněným zájmům zaměstnance.

    Tedy s ohledem na výše uvedené doporučuji se zaměstnavatelem celou záležitost projednat, neboť určil-li Vám jet vlakem a Vy pojedete vlastním autem a nepředložíte jízdenku k proplacení, nemusí Vám cestu proplatit a ještě to může považovat za porušení pracovních povinností.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování