Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Cca. 1991 jsme s manželem (dnes již bývalým) získali užívací právo k družstevnímu bytu. Užívali jsme jej cca 2 roky, poté jsme se přestěhovali do našeho nového rodinného domu. Manžel chtěl převést užívací právo k bytu na svého známého, s čímž já jsem nesouhlasila. Nikdy jsem nepodepsala žádný dokument, kterým bych převedla užívací právo na někoho jiného.

    Někdo zřejmě podepsal příslušné listiny za mě, bez mého vědomí. Ráda bych věděla, zda moje užívací právo k družstevnímu bytu stále trvá. Pokud ano, chtěla bych vědět, jak se mohu svého užívacího práva domoci, zda stačí návštěva bytového družstva. Děkuji.

     

    Odpověď:

    Nevím, zda pojmem užívací právo máte na mysli členství v bytovém družstvu. Pokud jste byli členové družstva a s tím jste měli právo nájmu a převedli jste tehdy členský podíl na jinou osobu, pak je nyní již pozdě cokoliv řešit, neboť promlčecí lhůta na případnou odporovatelnost proti takové smlouvě je tříletá. Mohla byste se informovat na družstvu, kdo nyní byt užívá a na základě jaké smlouvy, pokud ještě neuplynuly tři roky od převedení podílu, mohla byste se žalobou domáhat neúčinnosti takové smlouvy.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování