Počet stránek ve webu: 47687

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně vydraženého bytu a následného převodu předhypotečního úvěru na hypoteční. V srpnu 2016 jsem vydražila byt, finanční poradce mi doporučil banku, připravili se podklady a podepsala jsem předhypoteční a hypoteční úvěr (nemovitost + 1/13 společného pozemku).
    Předhypoteční úvěr byl sepsán na rok. V průběhu roku jsem s bankou řešila vložení zástavy. Banka mi řekla, že vložit zástavu nelze, jelikož je původní majitel v katastru nemovitostí stále veden jako majitel.
    V únoru 2017 jsem tedy kontaktovala exekutorský úřad, byla mi doporučena kompetentní osoba se kterou jsem tuto situaci přes e-mail řešila. Současně jsem informovala finančního poradce, že mi bylo řečeno, že mě exekutorský úřad kontaktuje až bude probíhat dražba na společný pozemek.
    V dubnu 2017 jsem zjišťovala situaci, finanční poradce mi řekl, že není jiná možnost, než vyhrát dražbu na pozemek.
    V červnu 2017 mě finanční poradce kontaktoval, že mi banka udělí sankci, jelikož tam nemůže vložit zástavu. Začala jsem tedy situaci řešit s finančním poradcem, kontaktoval exekutorský úřad a z něj přišlo vyjádření, že není jisté, zda společný pozemek schválí exekutor k dražbě, a i kdyby ano, bude to trvat měsíce.
    Finanční poradce mi navrhl prodloužení předhypotečního úvěru, ale to přeci není řešení, když ani není jistota, že společný pozemek půjde vydražit. Prosím o návrh řešení, jak v této situaci postupovat.
    Děkuji.
    Odpověď:
    Zdravím Vás, zde Vám bohužel neporadím, neboť nemám možnost nahlédnout do exekučního spisu ani do protokolu o dražbě, kterým Vám byl udělen příklep v dané věci. Dražba nemovitosti je věc jedna a dražba pozemku je věc druhá. Pokud byly draženy jen nemovitosti bez společného pozemku tak je třeba tuto věc řešit spíše s advokátem. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách www. advokatikomora, cz nebo na www.cak.cz.
    Lidé předtím než hodlají nabýt nemovitost v exekuční dražbě by věc měli řešit nejen s bankou, ale rovněž i s advokátem a nemovitost a přilehlé pozemky si nejdříve vyjet z katastru nemovitostí, aby následně nebyli nemile překvapeni jako Vy.
    Zde jako ideální, i když dočasné řešení vidím skutečně pouze prodloužení předhypotéky a poté je nutné kontaktovat exekutora, který danou nemovitost vydražil a požádat jej, aby uvalil exekuční zástavní právo i na pozemek o který máte zájem Vy, s tím, že poté bych přímo kontaktovala exekutora buď s přímou nabídkou kupní ceny, nebo počkat na termín dražby a zde tento pozemek vydražit. Dle mého názoru jiné řešení není.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování